U16 & U19: Mladíci vyhrávali i ve čtvrtek

28.07.2017 | Jan Řápek
Čtvrtý den stejný jako dny předchozí. Mládežnické týmy na svým evropských šampionátech hráli a opět vyhráli. Kadeti jeden zápas, junioři dva.

První se představili kadeti ve svém jediném zápase. Soupeřem jim bylo Chorvatsko. Každý jeden z devíti chorvatských pálkařů ale pouze odešel s jedním strikeoutem a toť bylo vše. Nadhazovač Jakub Osička tak hodil vcelku poklidnu perfect game.

„Házelo se mi moc dobře. Chorvatští pálkaři asi nebyli připravení. Důležitá byla i podpora týmu i našeho catchera. Fungovali na ně točky do outsidu a padáky,“ dodal po zápase.

Pak už přišli na řadu ve dvou zápasech junioři. A nejprve se ukázali proti Dánsku. A bylo se na co dívat. Zápas byl dlouho vyrovnaný a Češi po dlouhé době museli odehrát sedm směn. Ačkoliv celý zápas vedli, nebylo o ničem rozhodnuto. Nakonec ale vybojovali výhru 5:2 i díky zásluze Lukáše Kubáta a Vojty Křívy, kteří zápas odházeli.

„Asi jsme nebyli naplno nasazení a nebyli jsme asi správě připraveni. Možná jsem to i trošku podcenili. Nakonec to ale skvěle odházeli nadhazovači a to rozhodlo,“ hodnotili samotní hráči.

Poslední tečkou večera poté byl zápas proti Velké Británii. Čeští favorité od začátku potvrzovali svou pověst a přidávali body, v dohrávce třetí směny vedli už o 11 bodů, aniž by jediný dostali, pak ale bohnický areál zradilo počasí a přišla průtrž mračen. Zápas byl kvůli tomu předčasně ukončen.

„Nadhazovači házeli super, taky jsme pálili, ale pak přišel déšť. Je to nepříjemné, všechno klouže a je zima, to není ideální,“ hodnotil po utkání Vojta Forman.