Ohlasy U19: Na zápas s Dánskem se muselo koukat pěkně

25.07.2017 | Jan Řápek
Juniorská reprezentace měla také velmi podařený vstup do domácího šampionátu. Dva zápasy, dvě výhry. Jak utkání hodnotí sami hráči?

Jako první přišla na řadu Velká Británie. Ta nakonec mladým Čechům nedělala moc velké potíže. Domácí favorit tak vyhrál jasně 16:0.

„Zápas začal velmi dobře, protože hned v první směně jsme dali nějaké body. Už od rána jsme s kluky měli dobrou náladu, dali jsme si rozcvičku. Soupeř navíc nasadil nadhazovače, který nám vyhovoval, takže to bylo výborné,“ hodnotil první den Petr Kruntorád, který se sám v utkání ukázal grand slamem – čtyřbodovým homerunem.

Večer ale juniory čekala náročnější zkouška, ve které se představili proti Dánsku. I s tím si ale poradili, když vyhráli 4:0. Velkou měrou se o to zasloužil Vašek Bureš, který sám svým homerunem stáhl tři body.

„Hodil mi fast do insisdu. Přišel jsem na pálku s klidnou hlavou, chtěl jsem odpálit a věděl jsem, že mám dva auty a první a třetí meta jsou obsazeny, tak jsem chtěl hlavně stáhnout body,“ komentoval rozhodující moment sám hráč.

Podle něj navíc velkou měrou přispěli i čeští nadhazovači v čele s Jiřím Šedou. „Myslím, že nadhazovači na obou stranách předvedli dobrý výkon. Oba týmy hráli hezky, takže to byl kvalitní zápas. Nepodceňujeme žádného soupeře a do všech zápasů jdeme na plno.“