Junioři pokračovali ve výhrách i třetí den

27.07.2017 | Jan Řápek
I ve středu čekali juniorský tým dva zápasy. A oba Češi zvládli s přehledem. Pokaždé sice v krizový třetí den měli pomalejší vstup do utkání, ale pak oběma soupeřům dali rozdíl.

Prvním soupeřem domácích juniorů byl tým Izraele. Češi měli pomalejší start do utkání, ale i tak díky silné pálce přejeli Izreal 12:0.

„Házelo se mi skvěle. Ze začátku jsem měl trošku problém na prkně, ale srovnal jsem se s tím. Začali jsme docela pomalu, ale pak se to rozjelo, kluci přidali homeruny a já se taky trefil za plot, a to byl zlomový okamžik,“ hodnotil po zápase Vojta Buchner, který se proti Izraeli představil jak na prkně, tak na pálce.

I večerní zápas proti Chorvatům byl dlouho vyrovnaný. Češi se nemohli pořádně prosadit na chorvatský nadhoz a do čtvrté směny bylo skóre relativně vyrovnané. Pak ale přišla česká smršť a zápas byl opět ukončen rozdílem. Rozhodující walk-off hit za dva body odpálil Michal Magula.

„Byl to velice dlouhý start, ale pak mi přišel míč k tělu, ta jsem ho poslal. Byl jsem vyhecovaný a docela jsem si věřil. V prvních směnách jsme moc nepálili, ale pak jsme se srovnali s nadhozem a hned to bylo o něco lepší. Mohli bychom to zlepšit, ale poslední směna od nás byla topovka,“ komentoval.