Druhý den pro šestnáctku: snadná porážka Izraele

25.07.2017 | Jan Řápek
Čeští kadeti na svém šampionátu do šestnácti let vstoupili do druhého dne. V úterý měli na programu jeden jediný zápas. A tedy i jediný cíl: porazit Izrael. A tak se i podařilo. Rozdílem třídy. Možná dvou.

„Bylo to zvláštní, nehráli jsme určitě naplno, nekradli jsme mety, když jsme mohlo, bylo to prostě zvláštní. Nebyl to normální zápas,“ přiznal po zápase Jakub Vašíček.

Češi si tak s Izraelem poradili bez problémů. Skóre po třech směnách bylo jasné a pro tým ze Svaté země až ďábelsky kruté. Česko – Izrael 40:2. Češi ale rozhodně k zápasu přistoupili poctivě i uctivě. Nechtěli si ze slabšího soupeře dělat trhací kalendář, ale stejně tak ani nechtěli udělat frašku z evropského šampionátu tím, že by předčasně vybíhali nebo si pálkaři své starty jen odšvihali.

A jak každý sportovec ví, nasazení do zápasu s outsiderem může být zrádné. Nic se nesmí podcenit, koncentrace se snadno ztrácí. To Čechům nehrozilo.

„Příprava probíhala jako každý den, nic neobvyklého. Nálada v zápase pak byla volnější, když jsme věděli, že prakticky už nemůžeme prohrát. Je to jiný než v normálním zápase, ale nakonec hrajeme pořád stejně, nic se pro nás nemění,“

Pro české pálkaře se tak paradoxně mohl stát větší překážkou spíše pomalejší nadhazovači než ti rychlejší. I proto izraelský tým vystřídal prakticky celou nadhazovací baterii. „První nadhazovač to ještě šlo, ale pak už to opravdu bylo dost těžké.“