Den druhý: Junioři pokračují bez ztráty kytičky

25.07.2017 | Jan Řápek
Dva zápasy, dvě výhry Takový byl ve stručnosti den juniorské reprezentace. Ti už tak v základní části hráli jednou s každým ze svých soupeřů. Teď je čeká druhé kolo.

První úterní zápas začal o půl třetí a Češi se vrhli na Chorvaty. A přejeli je.

„Zápas to by podle mě lehčí než ten s Dánskem. Měli slabší nadhoz. Ani ne v rychlosti, ale horší technika. S rychlostí jsme se celkem rychle srovnali,“ řekl o prvním zápase Lukáš Kubát, který se sám prezentoval několika tvrdými odpaly.

Večer se zase střetli s Izraelem, který načali hned v první směně, kdy dali devět bodů. Grand slam homerun při tom dokázal trefit Adam Bočánek.

„Chorvatům spíš padali ruce, takže jsme se snažili držet na stoupáky. Izraelcům zas když jsme hodili padák, tak to byla rána kolem mě, takže těm jsme házeli různé točky a hodně outsidy,“ prozradil recept nadhazovač Kříva.

Ten měl za sebou úspěšný den. V prvním zápase proti Chorvatsku dohazoval, večerní zápas sám na prkně startoval. „Na startujícího nadhazovače je větší tlak. Je to o té první směně. Já radši chodím až v průběhu zápasu, za nějakého stavu,“ přiznal. Bod ale nedostal a Češi tak za sebou mají úspěšný den.