Obě reprezentace vstoupily do turnaje vítězně

24.07.2017 | Novotna Helena
Reprezentace kadetů i juniorů nezaváhaly a připsaly si první výhry na mistrovství Evropy. Kadeti porazili Dánsko 5:1. Junioři smetli Velkou Británii 16:0.

Kadeti vstoupili do turnaje hned prvním zápasem v deset ráno. Proti Dánsku nastoupili jako domácí tým. Útok Čechů se prosadil hned v prní směně třemi body a pak ještě ve čtvrté dalšími dvěma body. Na prkně se představili Adam Liška a Jakub Osička, oba drželi soupeře bez šance skórovat a na mety povolili postoupit pouze šesti Dánům. Dohormady v pětisměnovém zápase naházeli 13 strikeoutů.

Hlavní trenér, Dušan Šnely hodnotil výkon týmu jako nervózní a očekává od svých svěřenců ještě zlepšení.

Junioři se v prvním utkání potkali s Velkou Británií, která je v dopsělé kategorii vždy nepřijemným soupeřem. Britští junioři ale příliš nekousali, na naše nadhazovače Vojtu Křívu a Vojtu Buchnera se neuměli vůbec chytit a tak se snažili aspoň o ulejvky. O všem hovoří skóre 16:0.

Kruntorád se blýsknul grandslamem, Buchner přidal homerun.

Kadeti již stihli odehrát i svůj druhý zápas. Ten měl ještě divočejší vývoj než zápas jejich staších kolegů. Už v první směně svítilo na tabuli skóre 19:0. Z povinnosti bylo nutné dohrát ještě dvě směny, ve kterých češi přidali dostatek bodů na rozdílové skóre 24:0. Chorvatský výběr utrpěl drsnou porážku, ale vzhledem k neustávajícímu dešti byly oba výběry rády za rychlé ukončení zápasu.