Příprava: Tým juniorů cílí na mistrovství světa

20.07.2017 | Redakce
Novou kapitolu otevřela česká loni na podzim reprezentace juniorů. Na výběry do jižních Čech se tehdy sjelo 55 zájemců o reprezentační dres v nadcházejícím dvouletém cyklu. Realizační tým pod vedením hlavního trenéra Jaroslava Korčáka vybral na základě kondičních, polařských a pálkařských testů širší kádr 34 hráčů.

Po výběrech ihned následovalo třídenní soustředění zaměřené na základní dovednosti v atletice, na pálce či v poli. Na závěr první reprezentační akce juniorů proběhla schůze realizačního týmu s rodiči. Na schůzce byly představeny termíny akcí národního týmu, tréninkový program, finanční náročnost, cíle a další informace spojené s účinkováním v reprezentačním celku.

„Množství hráčů, kteří projevilo zájem reprezentovat, bylo dostatečné a srovnatelné s předchozím cyklem. Na srovnání generací bychom si ale měli alespoň rok počkat. Talentů máme dostatek, věřím, že tým bude fungovat dobře. V nejbližší době se chceme soustředit opět hlavně na odpalování samozřejmě také na kondici a nadhazování,“ prozradil tehdy kouč, který vedl juniorku i v předcházejícím reprezentačním cyklu.

Během zimy se tak juniorským tým připravoval spolu s mužskou reprezentací připravující se na světový šampionát v Kanadě. Pro většinu mladíků právě tato zkušenost byla velkou motivací, díky které se vyšvihli k ještě lepším výkonům.

Juniorka od té doby odehrála kvantum extraligovým zápasům i se mimo jiné podívala na turnaj do holandského Zeistu.

Tam čeští junioři změřili své síly půdě proti kvalitním mužským evropským celkům. Bezkonkurenční úroveň českého mužského fastpitche mládí hráči potvrzovali zápas od zápasu. S vítězem loňského ročníku tohoto turnaje vedli vyrovnaný souboj, zbylé soupeře takřka rozdrtili svým útočným tlakem.