Chceme tu hrát i v sobotu, říká izraelský trenér

26.07.2017 | Jan Řápek
Tým ze Svaté země je už pravidelným účastníkem evropských šampionátů. A přestože se jako obvykle prezentuje bojovným výkonem a velkým nasazením, medaile Izraelcům stále uniká. To by se ale podle trenéra Coreyho Vynera mohlo brzy změnit.

„Naším cílem je medaile. Chceme si tu zahrát i v sobotu. Už je to 18 let, co izraelský tým hrál i v sobotu. Teď jsme připraveni,“ říká naplno.

Před dvěma lety v Mostě přitom Izraelci těsně prohráli zápas o třetí místo s Chorvatskem a připravili se tak o vysněnou medaili. „Bylo to těsné, ale dost nás to poučilo. Teď je náš čas.“

„Zlepšujeme se rok, co rok. Ať se jedná o naše chlapy, ženy, juniory nebo teď i kadety. Každý rok je to znát, že jdeme pomalu nahoru,“ tvrdí o svém týmu hrdě Corey Vyner. Příkladem zlepšování je i spojka izraelského týmu. Jak říká sám trenér, je radost ji sledovat.

Nadějný tým by v budoucnu navíc rád dosáhl úspěchu i v seniorské kategorii, kde je konkurence ještě o něco těžší. „Naše cíle jsou vždy stejné. Uhrát sobotu. Doufám, že naši nadějní mladíci, když se připojí k seniorskému týmu tak jej zase posunou o kus dál. Třeba tu medaili získáme.“

Izraelský trenér si každopádně nemůže vynachválit pražský turnaj. „Jedna z nejlepších věcí, kterou ESF kdy udělala, bylo přiřadit sem i turnaj kategorie U16. Dává to šanci našim mladým, nasát tu atmosféru mezinárodního turnaje. Je to dobře pro budoucnost.“

A nejedná se o překvapení. Však mnoho izraelských hráčů se do Česka za softbalem rádo vrací. A sá Vyner je v Praze se softbalisty potřetí za osm týdnů.

„Miluju to tady. Je to skoro jako můj druhý domov. Chci poděkovat všem z Joudrs, jsem tu už poněkolikáté za poslední dobu. Byl jsem tady s týmem do 23 let v květnu a o pár dní později i s týmem do šestnácti. Teď jsme tu zpět. Jsou tu super lidi a já je uznávám. Cesty do Česka nás navíc opět hodně naučili,“ dodává.