Ohlasy U16: Dánsko bylo náročnější, turnaj ale chceme vyhrát

25.07.2017 | Jan Řápek
Kadetská reprezentace má za sebou své historicky první zápasy na evropském šampionátu. Jak vstup do turnaje hodnotí šéf týmu Dušan Šnelly i hráči samotní?

„Z naší strany bylo znát, že se jedná o první zápas Zápas jsme sice zvládli, ale bylo vidět, že se jednalo o první ostrý zápas za reprezentaci. Výkon tím byl poznamenán,“ hodnotil první vystoupení na turnaji hlavní kouč kadetského týmu Dušan Šnelly.

Češi si ovšem i tak se soupeřem poradili. Sílu Dánska přitom nelze odhadovat. „Popravdě řečeno sílu soupeře moc neznáme, Dánsko je obecně bráno za Českem jako druhý nejsilnější tým, ale v této kategorii je to těžké. Cíl pro nás je ovšem jasný. Vyhrát tento turnaj,“ dodal trenér.

Poté si mladý český tým ještě smlsnul na Chorvatsku. Tým z balkánského poloostrova přestřílel dokonce 24:0. Jedním z faktorů podle Štěpána Mutínského byl i fakt, že Chorvati nenasadili nejsilnější nadhoz. Dánové nebo Izrael by i tak podle něj měli více vyzkoušet sílu domácího týmu.

„Proti Dánsku to bylo těžší, bylo to i o těžších míčích, ale zvládáme to. Myslím, že tady máme dobrý tým,“ hodnotil hráč.

První den navíc velmi ovlivnilo nepříznivé počasí. „Nebylo to optimální, v dešti se nikomu nehraje moc dobře, ale myslím, že to zatím zvládáme dobře.“