‚Já na bráchu, brácha na mě.‘ Evropský šampionát nabídl bratrské dvojice

26.07.2017 | Redakce
Historie si už pamatuje bratry, kteří spolu hráli za softbalovou reprezentaci. Pamatuje si i dvojčata. Hokej, fotbal, baseball nebo tenis. Sourozenecké páry nejsou ve sportu nic nového. Pražský šampionát ale nabízí novou kuriozitu. Dva bratrské páry napříč dvěma týmy ve dvou turnajích.

V Praze probíhající šampionáty U16 a U19 nabídli dva české týmy, každý v jedné kategorii. Nabídl také dva bratry Buchnery. Každého v jedné věkové kategorii. A nabídl také bratry Vašíčkovi. A tušíte správně, každý hraje v jiné věkové kategorii.

Bratři Buchnerové

„Hodně se povzbuzujeme navzájem, jakmile je volno, tak sedíme na tribuně a fandíme si!“ shodují se shodně všichni čtyři reprezentanti. Rodinné vazby se tak projeví na hřišti i v hledišti.

Zatímco juniorka sází na Vojtu Buchnera a Davida Vašíčka, v kadetské reprezentaci se představili jejich mladší sourozenci. Z rodu Buchnerů je to Adam, od Vašíčků zas Jakub.

„Je to super, je to pro mě čest zahrát s bráchou. Je to hodně fajn,“ přiznává Vojta Buchner a dodává: „Byl jsem docela překvapen, protože brácha měl zranění v sezoně, takže se nevědělo, jestli bude moc nastoupit, ale teď je tady. Nadšení jsou samozřejmě i naši rodiče, kteří jsou na nás pyšní.“

A jeho mladší sourozenec souhlasí. I on svého staršího bráchu patřičně podporuje. Třeba když zrovna nadhazuje. Nebo když zrovna jako jeden z nejlepších pálkařů stahuje body. „Vojta je na pálce fakt výtečný, je hodně všestranný a umí všechno. Nemá skoro chybu. Speciálně na pálce mu hodně fandím,“ dodává Adam.

Bratři Vašíčkové

A pozadu nezůstávají ani bratři Vašíčkové. „Mám radost, že jsme se dokázali prosadit. Pro oba to bylo docela překvapení. Hodně si pomáháme i během sezony, chodíme spolu pálit, házíme si balony a tak,“ shrnuje mladší Jakub.

I on ale nezapomíná připomenout, že ačkoli pochází z jedné krve, tak každý je softbalově trochu odlišný. „Krom toho, že hrajeme jiné posty, tak brácha je lepší v poli, zatímco mě se víc daří na pálce.“

„Docela jsme se mezi sebou i hecovali, kdo tady na tomto turnaji bude mít lepší statistiky a musím říct, že jsem trošku zklamaný, protože zatím prohrávám,“ souhlasí s úsměvem starší z Vašíčků David.

Všichni juniorsko-kadetští sourozenci pak ještě dodávají shodně jednu věc: Chceme si spolu v reprezentaci jednou zahrát!